bouran
26 اسفند 1401 - 14:49

امام جمعه قم: وقت تسویه حساب سیاسی نیست/ بنای ایران آشتی با همسایگان است

امام جمعه قم گفت: وقت تسویه حساب سیاسی نیست، بنای ما آشتی با همسایگان است و ما فقط یک استثنا داریم که رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه و واجب فراموش شده که موجب عنایت الهی به بندگان می‌شود.

امام جمعه قم افزود: اغتشاشات ماه‌های گذشته به عنوان نتیجه عملکرد دشمن در یک جنگ ترکیبی بود، دشمن با تمام توان به میدان آمد نتیجه آن شد که در برخی که با تمام وجود به انقلاب اعتقاد داشتند تزلزلی ایجاد شد و برای آن‌ها سئوال پیش آمد که این راه به کجا ختم می‌شود.

وی بیان کرد: در نهایت با هدایت مقام معظم رهبری، همراهی مردم و تلاش برخی از دستگاه‌ها توطئه دشمن خنثی شد، اما هنوز باید در صحنه بمانیم و بدانیم که دشمن از مرحله‌ای به مرحله دیگر ورود می‌کند.

 نیمه شعبان امسال نشان دهنده عشق ملت به امام زمان(عج) است 

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه نیمه شعبان امسال نشان داد که تلاش دشمن برای تضعیف علاقه ملت به امام راه به جایی نمی‌برد، گفت: نیمه شعبان امسال نشان دهنده عشق ملت به امام زمان(عج) است، نوروز بشارت بهار را می‌دهد و امیدواریم روزی برسد که نوروز بشارت بهار ظهور را بدهد؛ امیرالمومنین(ع) فرمودند هر روز ما می‌تواند عید باشد اما در آن روز نباید گناهی انجام شود.

 رمضان ماه خدا، طهارت و رحمت الهی است 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رمضان ماه خدا، طهارت، آزمایش، تصفیه از ناخالصی‌ها، قیام برای خدا، نزول قرآن، تلاوت قرآن، تسبیح، دعا، استغفار، رعایت حال نیازمندان، روزه، مهمانی خدا، رحمت الهی، شب قدر، به زنجیر کشیدن شیطان و ماه فرصت‌ها و باز شدن درب‌های آسمان به سمت بندگان است.

استاد حوزه علمیه افزود: وقت تسویه حساب سیاسی نیست، بنای ما آشتی با همسایگان است و ما فقط یک استثنا داریم که رژیم صهیونیستی است و اگر آمریکا هم آدم شود و به خواست ملت تن دهد همانطور که رهبر و امام فرمودند ما مانعی نداریم چراکه سیاست خارجی ایران اسلامی سیاست فعال است و منفعل نیست.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به سفرهای نوروزی و حوادث جاده ای گفت: آمارهای نوروزی هر ساله ناراحت کننده است، عده‌ای از مسافران نوروزی به مقصد نمی‌رسند یا به مقصد می‌رسند اما به وطن بر نمی‌گردند، تعداد کشته‌ها و تلفات کم نیست و امسال که سفرهای نوروزی زودتر آغاز شده است.

 پلیس و هلال احمر با تمام وجود از جان مسافران نوروزی مراقب کنند 

امام جمعه قم ادامه داد: مردم باید بیشتر رعایت کنند و وزارت راه، پلیس و هلال احمر باید با تمام وجود از جان مردم مراقبت کنند چراکه اگر یک نفر از مردم جان ببازد روح ما آزرده می‌شود.

 مسئولان مشکلات اقتصادی را رفع کنند 

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: حضور مردم در صحنه همانند حضور امروز مردم قم در نماز جمعه برای دشمن رعب‌آور است و در این موضوع هیچ تردیدی نیست؛ همه سلیقه‌ها در 22 بهمن به میدان آمدند ممکن است برخی مشکلاتی داشته باشند و از مسئولان بخواهند مشکلات اقتصادی را رفع کنند اما میان این خواسته تا مقابل انقلاب ایستادن از زمین تا آسمان فاصله است، ما انقلاب را راحت به دست نیاوردیم که راحت از دست دهیم.

انتهای پیام/452/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097731